Aannemer Vandevelde is op 3 januari begonnen met het rooien van de meest slechte bomen in de Thibautstraat te Zelem.
Afdeling Ruimtelijke Ordening (het vroegere Stedenbouw) van de Provincie Limburg gaf enkel de goedkeuring om de 37 meest slechte bomen te vellen ondanks de gemotiveerde en positieve adviesen van alle betrokken adviserende (natuur)diensten om alle 90 bomen te vervangen door nieuwe.
In de eerste fase zullen deze bomen dus verwijderd worden volgens de afgeleverde vergunning. Ondertussen wordt ook een nieuwe procedure opgestart om alsnog de toelating te verkrijgen om de andere ook te verwijderen en onmiddellijk te vervangen door nieuw aangeplante bomen van een toch al behoorlijke grootte. Dit moet ervoor zorgen dat de nieuw aangeplante bomen een kans krijgen om te overleven.
Om dit werk uit te voeren maakt de aannemer gebruik van revolutionaire technieken. Op deze manier wordt dit met zo weinig mogelijk hinder voor de omwonenden, op een veilige manier en zeer snel uitgevoerd.



