Nieuw circulatieplan voor Halen-centrum vanaf 1 juli 2026

Gepubliceerd op  donderdag 25 jun 2026 om 08:40 uur

Nieuw circulatieplan voor Halen-centrum

Samen met de herinrichting van Halen-centrum wordt ook een nieuw circulatieplan ingevoerd. Om inwoners en bezoekers de kans te geven om geleidelijk aan de nieuwe verkeerssituatie te wennen, gebeurt de invoering in verschillende fases.

Eerste fase vanaf 1 juli 2026

Vanaf 1 juli 2026 gaat de eerste fase van het nieuwe circulatieplan van start.


De belangrijkste wijzigingen:

Sportlaan

  • In de Sportlaan wordt tussen het kruispunt met de Ansembroekstraat (ter hoogte van de glasbollen) en de Doelstraat eenrichtingsverkeer ingevoerd.
  • Vanaf 1 juli kan je ter hoogte van de Ansembroekstraat de Sportlaan inrijden richting de sporthal, GC De Rietbron en het Raubrandplein.

Doelstraat

  • In de Doelstraat wordt de rijrichting omgekeerd, maar blijft deze een éénrichtingsstraat.
  • Vanaf 1 juli rij je vanuit de Sportlaan richting Generaal de Wittestraat.

Sportlaan (tussen Doelstraat en Raubrandplein)

  • Op dit gedeelte blijft tweerichtingsverkeer behouden.

Met deze eerste fase zet de stad een belangrijke stap richting een veiliger, overzichtelijker en aangenamer centrum voor alle weggebruikers.

De invoering van het nieuwe circulatieplan verloopt in verschillende fases. Meer informatie over de verdere uitrol en eventuele bijkomende verkeerswijzigingen volgt via de website, Facebookpagina en MijnStadsApp van stad Halen.

Naar top